Administrație

Aiud. Restricții de circulație pe strada Transilvaniei

Marți seara, începând cu ora 19,00, circulația rutieră pe strada Transilvaniei, în zona intersecției cu strada Bethlen Gabor va fi închisă, ca urmare a lucrărilor la magistrala de apă, anunță Primăria municipiului Aiud.

Autoritatea locală reamintește că că magistrala de apă potabilă Sebeș-Aiud-Ocna Mureș traversează municipiul Aiud, iar în prezent au loc lucrări pentru reabilitarea completă a conductei în localitate.

„Pentru a nu îngreuna traficul din timpul zilei, lucrările necesare pentru traversarea străzii Transilvaniei vor avea loc în această noapte. Autoturismele de mici dimensiuni vor fi deviate prin Piața Consiliul Europei, iar cele de mari dimensiuni pe str. Ecaterina Varga – Stadionului – Morii”, au mai transmis reprezentanții primăriei.

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.