Social

Septuagenar băut zdravăn, la plimbare cu mașina prin oraș

Vineri, 25 august, în jurul orei 15.00, polițiștii din Sebeș au depistat un bărbat de 72 de ani, din municipiul Sebeș, în timp ce conducea un autoturism, pe o stradă din cartierul Mihail Kogălniceanu din Sebeș, fiind sub influența băuturilor alcoolice.

În urma testării conducătorului auto, cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,92 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.

Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.