Ministra propusă de Guvernul Veștea-PSD pentru portofoliul Educației, Monica Anisie, a declarat luni, 22 iunie 2026, în cadrul audierilor din Parlament, că susține revenirea la structura anului școlar organizată pe semestre, prin renunțarea la actualul sistem de module. De asemenea, aceasta s-a pronunțat în favoarea reintroducerii evaluărilor semestriale, cunoscute în […]










