
Miercuri dimineața, în jurul orei 8.30, pe DN 7, pe teritoriul comunei Săliștea, un bărbat de 39 de ani, din municipiul Târgu Jiu, s-a angajat într-o depășire neregulamentară și a intrat în coliziune cu un autoturism condus de un bărbat de 51 de ani, din comuna Romos, județul Hunedoara.
În urma accidentului, șoferul celui de-al doilea autoturism a suferit leziuni corporale ușoare.
Cei doi conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.









