Administrație

A fost semnat contractul pentru elaborarea proiectului privind Dezvoltarea integrată a orașului Abrud

Primarul orașului Abrud, Cristian Alexandru Albu a anunțat marți, „cu puternică emoție”, că a semnat contractul pentru elaborarea proiectului tehnic, servicii de verificare tehnică a proiectului, asistență tehnică din partea proiectantului și execuție lucrări de construcție și instalații, privind Dezvoltarea integrată a orașului Abrud.

„Dragi abrudeni, nădejdea noastră de schimbare prinde contur și orașul nostru redevine ceea ce a fost cândva: o nestemată a munților Apuseni!”, a scris edilul pe contul de socializare al localității.

„Vă anunțăm cu mare bucurie că astăzi am semnat contractul pentru elaborarea proiectului tehnic, servicii de verificare tehnică a proiectului, asistență tehnică din partea proiectantului și execuție lucrări de contrucție și instalații, privind Dezvoltarea integrată a orașului Abrud, prin realizarea unui Centru Recreativ în clădirea fostei Biserici Unitariene și reabilitarea infrastructurii urbane aferente Pieței Eroilor, Pieței Cuza Vodă și Străzii Ioan Buteanu din orașul nostru”, a precizat primarul Albu.

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.