Administrație

Continuă lucrările de modernizare a străzilor și a rețelei de apă din Teiuș

Primăria orașului Teiuș anunță că depune eforturi importante pentru realizarea lucrărilor de introducere a apei curente și a rețelei de canalizare, în coordonare cu activitatea de modernizare a drumurilor locale.

„O prioritate absolută rămâne modernizarea drumurilor și a sistemelor de scurgere a apelor pluviale, în paralel cu lucrările de apă și canalizare pe străzile care au nevoie de acest lucru, totul prin prisma unei mai bune conectivități rutiere între cele două părți ale orașului nostru traversat de binecuvântata Valea Geoagiului”, se arată într-o informare a primăriei locale.

Astfel, prin Programul National de Investitii, „Anghel Saligny”, orașul Teiuș are aprobate două proiecte majore:

  • Modernizarea sistemului rutier și de ape pluviale pentru străzile din oraș, în valoare totală de 15.348.664,85 de lei
  • Pod peste râul valea Geoagiului în zona cu intersecția cu strada Axente Sever, în valoare de 1.853.915,60 lei

„Prin realizarea acestor proiecte, concomitent cu celelalte aflate deja în derulare, vom schimba fața orașului nostru, și astfel continuă transformarea în bine, vizibilă de altminteri, în folosul nostru, al tuturor și nu în ultimul rând al generațiilor viitoare!”, mai transmit reprezentanții primăriei.

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.