Administrație

Se pregătește un nou centru comercial în Aiud. Consiliul Local și-a dat acordul

Consiliul Local Aiud a aprobat în unanimitate documentația de urbanism P.U.Z. pentru construirea unui centru comercial format din hypermarket, magazin retail, galerii comerciale și construcții anexe în municipiul Aiud, str. Transilvaniei nr. 156.

Conform informațiilor disponibile la Primăria municipiului Aiud, investiția ar urma să se ridice la aproximativ 23 milioane de euro (aproximativ 113 milioane de lei).

„Deschiderea autostrăzii A10 și excelenta poziționare geografică a Aiudului a deschis noi orizonturi pentru comunitatea noastră. Această investiție privată confirmă atractivitatea municipiului Aiud pentru investitori și contribuie la ritmul de dezvoltare pe care comunitatea noastră îl are în ultimii ani. Întreaga noastră strategie de dezvoltare a municipiului Aiud a avut ca punct central crearea condițiilor necesare pentru ca mediul privat să prospere. Pentru că atunci când mediul de afaceri prosperă, comunitatea prosperă și ea”, se arată într-o informare a Primăriei Aiud.

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.