Social

Social

Peste o sută de timișeni au plecat la Alba Iulia, reconstituind drumul delegaților unioniști bănățeni

Peste o sută de timişeni au plecat, miercuri, din Gara de Nord Timişoara, spre Alba Iulia, reconstituind drumul parcurs de delegaţii unionişti bănăţeni de acum 100 de ani, fiecare dintre ei având împuterniciri credenţionale, care vor rămâne în Muzeul Naţional al Unirii din cetatea Marii Uniri. Călătoria face parte din […]

Social

Miercuri, set de analize gratuite pentru cei interesați, la Sebeș

Direcţia de Asistenţă Socială a municipiului Sebeş adresează invitatia tuturor persoanelor interesate să se prezinte miercuri, 28 noiembrie 2018, începând de la ora 10, în holul Centrului Cultural „Lucian Blaga” Sebeș, unde vor beneficia în mod gratuit de un set de analize medicale. Este vorba despre măsurarea vârstei arteriale, măsurarea […]