Doi tineri au ales să se căsătorească, în ciuda faptului că la ceremonei au putut să participe maxim 8 persoane.
Autor: Redacția
Patru noi cazuri de infectare cu CoVid-19 au fost raportate în județul Alba
Alți patru pacienți au fost confirmați cu CoVid-19, în urma analizelor efectuate, duminică, în cadrul Laboratorului Direcției de Sănătate Publică (DSP) Alba. Este vorba despre două femei, în vârstă de 61 și 48 de ani, respectiv de doi bărbați, în vârstă de 56 și 62 de ani, informează un comunicat […]
Plângere penală pentru „diseminarea de știri false”
Prefectul judeţului Mureş, Mara Togănel, a anunţat, duminică seara, că formulează o plângere penală împotriva celor care au distribuit online draftul unui document al Comitetului Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă (CJSU), cu privire la posibilitatea introducerii obligativităţii purtării măştii în spaţiul public.
SUA: Coronavirusul a făcut peste 1.200 de morți în 24 de ore
Peste 1.200 de persoane contaminate cu noul coronavirus au murit în 24 de ore în Statele Unite, potrivit bilanţului publicat duminică la orele 20.30 (luni, 00.30 GMT) de Universitatea Johns Hopkins, scrie AFP.
Medicul echipei de fotbal Reims s-a sinucis după ce a fost diagnosticat pozitiv la coronavirus
Medicul echipei franceze de fotbal Stade de Reims, Bernard Gonzalez, s-a sinucis după ce a fost diagnosticat cu coronavirus, a confirmat clubul, duminică, potrivit agenţiilor internaţionale de presă.
DSP Alba propune carantinarea comunei Ciuruleasa
O treime dintre cazurile de coronavirus înregistrate până duminică în Alba, respectiv 11 din 33, sunt într-o localitate din Munţii Apuseni, Ciuruleasa, situată în apropiere de limita cu Hunedoara, motiv pentru care au fost informate şi autorităţile din judeţul vecin, pentru a lua măsurile care se impun în satul Buceş-Vulcan.
Opt dintre bolnavii de coronavirus au fost transferați la spitalul din Blaj
Opt dintre bolnavii de coronavirus internaţi în Spitalul Judeţean de Urgenţă (SJU) Alba Iulia au fost transferaţi în Spitalul Municipal Blaj, desemnat spital suport de către Ministerul Sănătăţii, în unitatea din Alba Iulia mai aflându-se duminică spitalizaţi şapte pacienţi confirmaţi cu CoVid-19.
Șapte pacienți infectați cu CoVid-19 sunt internați la Spitalul Județean Alba Iulia
Cadrele medicale de la Spitalul Județean de Urgență (SJU) Alba Iulia acordă îngrijiri de specialitate, în prezent, la șapte pacienți confirmați cu CoVid-19, boală cauzată de infectarea cu noul coronavirus (SARS-CoV-2), se arată într-un comunicat de presă al instituției.
Numărul infectaților s-a dublat în județul Alba. Focar în anchetă epidemiologică la Ciuruleasa
Direcţia de Sănătate Publică a declanșat o ancheta epidemiologică în comuna Ciuruleasa din Alba, unde au fost confirmate 11 cazuri de îmbolnăvire cu CoVid-19.
Două paciente de la Centrul de Dializă din Alba Iulia au fost testate pozitiv
Două paciente care urmau tratament la Centru de Dializă din Alba Iulia au fost confirmate pozitiv la noul coronavirus, potrivit informaţiilor furnizate, duminică, de directorul executiv al Direcţiei de Sănătate Publică (DSP) Alba, Alexandru Sinea.









