
Un accident rutier în care au fost implicate trei persoane și un autoturism a avut loc duminică spre prânz în localitatea Decea pe DN1. Potrivit pompierilor, o persoană a rămas încarcerată în autoturismul implicat în accident.
„Detașamentul de pompieri Aiud intervine pentru acordarea primului ajutor medical și descarcerare la un accident rutier produs pe DN1, raza localității Decea. Din informațiile preliminare ar fi vorba despre un accident rutier, un auto[turism] implicat, o persoana posibil încarcerată”, au transmis reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Ugență Alba.
Forțele de intervenție sosite la locul producerii accidentului au găsit un autoturism răsturnat și două persoane care ieșiseră din mașină, în timp ce o a treia persoană era încarcerată.
„Pompierii militari lucrează la extragerea persoanei din autoturism”, au transmis reprezentanții ISU Alba, care au adăugat că spre locului accidentului „se deplasează și o Ambulanță SAJ cu medic”.
Actualizare: Persoana încarcerată a fost extrasă din autoturism și predată echipajului SAJ, urmând ca aceasta să fie transportata la CPU Aiud, au mai transmis pompierii militari.









